Łączna liczba wyświetleń

czwartek, 26 września 2013

Papierowa wiklina - krok pierwszy - rurki:)
Jakiś czas temu pokazałam Wam moje koszyczki z papierowej wikliny(TUTAJ),a propozycja tutorialu spotkała się z entuzjazmem, więc cyklicznie pojawi się kilka postów dotyczących plecionkarstwa:)
Przede wszystkim zacznijmy od podstawy - czyli rurek do wyplatania. Możemy je zrobić sami:)
Potrzebne nam będą:
- Nożyce
- Klej do papieru w sztyfcie
- Zwykła szara gazeta
- Patyczek do szaszłyków
- opcjonalnie przyda się również ulubiona herbatka, ponieważ pogoda za oknem nas nie rozpieszcza,a przygotowanie rurek zajmie nam dłuższą chwilkę:)

Gazetę tniemy na paski o szerokości ok.2cm.
Ważne by gazetkę ciąć tak,aby paski wychodziły jak najdłuższe - musimy mieć co najwijać.
Drugą ważną kwestią jest to, że gazeta którą tniemy musi być z gatunku "niskobudżetowych" czyli szary papier, matowy i możliwie cienki.


RURKA

Przygotowany pasek smarujemy w prawym górnym rogu, następnie odwracamy, i skośnie zawijamy ściśle na patyczek, co kawałek patyczek wyciągamy w górę. Końcówkę zawijamy już nieco mniej ściśle( chodzi o późniejsze przedłużanie) i przyklejamy do powstałej  rurki klejem. I Tadaaaaam!! - tak oto powstaje nam rurka:
A teraz tak tryliard razy!
Żarcik, wystarczy 60 sztuk:)


Narazie krok pierwszy mamy za sobą, chyba nie jest taki ciężki prawda? Kwestia wprawy,a i czas przygotowania rurek zejdzie do minimum:)
Dajcie znać, kto spróbuje:)
Przy okazji chciałam Was odesłać do przepięknych prac P. Anny Krućko, a tutaj znajdziecie jej warsztaty online:) Przyznam,że takiego talentu to ja zazdroszczę:) Jest moim GURU:)
Pozdrawiam,
Truskawkowa!


7 komentarzy: