Łączna liczba wyświetleń

sobota, 3 listopada 2012

Hybrydowe paznokcie - czerwień z kwiatem - krok po kroku

O mały tutorial poprosiła ostatnio Little Glam Dress, więc pomyślałam, czemu nie?
Do wykonania będą nam potrzebne:
-bloczek polerski
-pilnik
-patyczki do skórek
-cleaner
-waciki bezpyłowe
-Czerwony i biały lakier hyb. (u mnie NeoNail)
-Cyrkonie
-Top&Base Coat hybrydowy( NeoNail)
-Oliwka do skórek
- Lampa
Do dzieła!
Wcześniej już opiłowałam paznokcie do wymarzonego kształtu. Następnie wszystkie paznokcie matowię blokiem polerskim.
Wszystkie paznokcie przecieram dokładnie wacikiem nasączonym cleanerem. Wszelkie pyłki i zanieczyszczenia muszą zostać usunięte.
Kolejny krok to nałożenie specjalnego Base Coat`u na każdy paznokieć (Firma NeoNail ma Base&Top coat 2 w 1 i świetnie się sprawdza). Musimy uważać by nie zalać skórek, ale też nie możemy zostawiać zbyt dużej przestrzeni, ponieważ lakiery hybrydowe w lampie troszeczkę się kurczą. Nakładamy równomiernie i cieniutko, gdyż przy za grubej warstwie lakier może się zapowietrzyć i zrolować.:) Pamiętajmy również by przeciągnąć bazą po wolnym brzegu paznokcia,by lakier się nie zapowietrzył i dłużej się trzymał. Jeśli paznokcie są już pokryte warstwą bazową wkładamy je na 2 min do lampy.
Po wyjęciu z lampy ponownie przecieramy paznokcie cleanerem, by usunąć lepki film.
Po przetarciu cleanerem nakładam czerwony lakier. Trzymając się zasady jak przy bazie, cienka, równomierna warstwa, nie zalewamy skórek, i przeciągamy również po wolnym brzegu paznokcia. Jeśli wyjedziemy na skórki,nic straconego. Wystarczy oczyścić przybrudzoną skórkę np. pędzelkiem zamoczonym w cleanerze:) Pierwszą warstwą wkładamy na 2 min do lampy. Po wyjęciu nie przemywamy jednak cleanerem.

Nakładamy drugą warstwą czerwonego lakieru. Jeśli nie chcemy wzorku,możemy od razu utwardzić kolor w lampie a następnie pokryć go Top`em. Ja zdecydowałam się na biały kwiatuszek z cyrkonią.

Nakładam na mokry czerwony lakier 3 kropki białego w rogu paznokcia, a następnie przez środek każdej kropki patyczkiem prowadzę kreskę, jednocześnie rozciągając ją.

Na środku umieszczam srebrną cyrkonię. Na mokrym lakierze wzorek trzeba wykonywać szybko, ponieważ hybryd gęstnieje i tężeje dopiero pod lampą. Jeśli więc chcemy wzorek na każdym paznokciu najlepiej wtedy na każdym robić go osobno i zaraz kłaść pod lampę. Znów utwardzamy w lampie 2 min. ale nie przemywamy cleanerem.
Teraz kładziemy Top coat. Zasady jak poprzednio, równomiernie, cienko, nie po skórkach i tak, jak przy każdej warstwie przejeżdżamy po wolnym brzegu paznokcia (czyli po tzw. czubeczku:)) Mamy wtedy pewność, że paznokieć jest dobrze zabezpieczony i nie zapowietrzy się. Znów do lampy na 2 min i przemywamy cleanerem, by na koniec zdjąć lepki film.
Na koniec pamiętamy o skórkach i przeciągamy je oliwką lub olejkiem. Gotowe! Nic trudnego, prawda?
Tak wygląda efekt końcowy:
Dajcie znać czy Wam się podoba i czy chcecie inne tutoriale z wzorami:)
Pozdrawiam sobotnio,
Truskawkowa Mery:)

PS. Dziewczyny,biorę udział w konkursie u Little Glam Dress, w którym jest do wygrania szalik jej projektu i wykonania:)Trzymajcie kciuki!
4 komentarze:

  1. dziękuje kochana, że pamiętałaś o mnie:) myślałam, że jest to bardziej skomplikowane, ale w takim razie już niedługo pewnie i u mnie pojawi się post z moimi hybrydowymi paznokciami:) polecam powiększać zdjęcia:)

    OdpowiedzUsuń
  2. przepiękne te paznokcie z kwiatem chciałabym mieć taki talent :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Moja siostra ma lampę, potrzebowałaby tylko te lakiery hybrydowe...

    OdpowiedzUsuń